Državno tekmovanje v Kopru

pgd-kanal-dark-wide-133pxProstovoljno gasilsko društvo Kanal se je udeležilo državnega gasilskega tekmovanja v Kopru. Na tekmovanju so nastopile tri enote članov A, članov ter članic B. Tekmovanje je potekalo v na stadionu Bonifika v soboto, 11. junija 2016.

Na tekmovanju so nastopale enote članic in članov A, članic in članov B, starejši gasilci in gasilke ter ekipi poklicnih gasilcev in ekipe iz Hrvaške. Skupaj se je državnega tekmovanja udeležilo kar 322 enot, od tega članskih 207. Gasilsko zvezo Goriške so zastopali PGD Kanal, PIGD Salonit Anhovo in PGD Dornberk. Članske enote so nastopile v suhi vaji z motorno brizgalno, v razvrščanju (korakanje enote) in štafeti na 400 m z ovirami.
Konkurenca na tekmovanju je bila zelo močna. Na državno tekmovanje so se uvrstili najboljši dve enoti iz vsake kategorije v regiji (v Sloveniji je 17 gasilskih regij), oziroma prve tri enote, če je na tekmovanju v isti kategoriji tekmovalo dvajset ali več enot. Člani A in B so dosegli 53. mesto, članice B pa 43. mesto.

Podrobne primerjave rezultatov lahko najdete v priloženi PDF datoteki.

Tekmovanje v številkah:
Število vseh enot: 322 (brez poklicnih in gostov)
Število enot članic A: 52
Število enot članov A: 55